FANDOM


Sophia Lillis (born February 13, 2002) is an American actress. She portrays Sydney on Netflix's I Am Not Okay With This.

Biography Edit

Sophia Lillis, (born in 2002 13th of February), is an American actress. She is known for her role as Beverly Marsh in the horror films It (2017) and It: Chapter Two (2019) and for her starring role as a teenager with telekinetic abilities in the Netflix series I Am Not Okay with This (2020). Lillis has also appeared in the HBO psychological thriller miniseries Sharp Objects (2018) and played the titular detective in the film Nancy Drew and the Hidden Staircase (2019). 

She was born in Brooklyn, New York. She is of Irish, Polish and Swiss-German. She has a twin brother named Jake and a stepbrother named Philip. Her parents divorced when she was a child, and she lives with her mother and stepfather, Christopher Mellevold. Christopher sparked Sophia's interest in acting, which she began when she was seven years old, taking classes at the Lee Strasberg Theatre and Film Institute.

2017 yılında , Stephen King'in Andy Muschietti'nin yönettiği romanının uyarlaması olan korku filmi It adlı filmde öncülüklerden biri olan Beverly Marsh olarak bir atılım yaptı . O yılın ilerleyen saatlerinde Lillis, Kristen Bell ve Dax Shepard'ın çocuklarından birini Sia'nın müzik videosu "Santa's Coming for Us" da oynadı.Lillis, HBO'nun Camille'nin genç versiyonunu oynadığı televizyon mini dizileri Sharp Objects'te (2018) yayınlandı. Preaker. Lillis ayrıca, Warner Bros film uyarlamasında Nancy Drew ve The Hidden Staircase'in ünlü edebi kız arkadaşı Nancy Drew olarak rol aldı ve bu da Lillis'in performansı ile ilgili özellikle olumlu notlar içeren iyi eleştirilerdi. Lillis, Beverly Marsh'da rolünü yeniden canlandırdı  : İkinci BölümLillis, Ekim 2018'de, Alman masal Hansel ve Gretel'in yeniden hayal ettiği Gretel & Hansel için İrlanda'nın Dublin kentinde çekim yapmayı tamamladı ... Lillis , Claire McCarthy'nin The Yanan Sezon , ve ben uyumadan önce Ally gibi . Lillis, True Blood ve Six Feet Under yaratıcısı Alan Ball'un bağımsız filmi Frank Amca'da Paul Bettany ile birlikte olacak . Film 1970'lerde New York'ta geçiyor ve Nisan ile Mayıs 2019 arasında Kuzey Carolina'da Wilmington'da çekildi. 10 Haziran 2019'da Lillis'in Netflix orijinal dizisi I Am Not Okay'ın başrolünde rol aldığı açıklandı. Bu. O bu dünyanın görmüş olduğu en güzel şey...

CreditsEdit

aktrisEdit

Sezon 1Edit

External linksEdit


GalleryEdit

ReferencesEdit

Community content is available under CC-BY-SA unless otherwise noted.